Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından il merkezinde bulunan bayan kuaförlerine yönelik kapsamlı denetim gerçekleştirildi.

Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekibi tarafından vatandaşlarımızın daha hijyenik ortamlarda hizmet alabilmesi amacıyla il genelinde bulunan bayan kuaförlerine yönelik kapsamlı denetim gerçekleştirildi.

Vatandaşlarımızın diğer hizmetlerde olduğu gibi sağlığı yakından ilgilendiren bayan kuaförlerinden de en iyi ve en sağlıklı hizmeti alabilmeleri amacıyla gerçekleştirilen denetimlerde birçok başlıkta kontroller gerçekleştirildi.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerde kuaför salonlarının işyeri açma ve çalıştırma yönetmeliğine uygunluğu, mesleki işyeri temizliği, işyeri tertip ve düzeni, kullanılan ürünlerin durumu ve kullanım izni ile onayı olup olmadığı, kullanılan ürünlerin son kullanma tarihleri, portör muayene kartları, bir işyerinde bulunması gereken temel unsurlar, tuvalet, ecza dolabı kontrolü gibi birçok konu incelendi.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetimlerinde ayrıca işletme sahipleri ve çalışanların müşterilere karşı tutum ve davranışlarında göstermeleri gereken nezaket noktasında uyarı ve tavsiyelerde bulundu.

İşyerlerinde görülen aksaklıkların giderilmesi ile ilgili uyarılarda bulunan ekipler, eksikliklerin giderilmesi için iş yeri sahiplerine süre verdi.

Vatandaşların büyük bir memnuniyet ile karşıladığı denetimlerin belirli aralıklarla gerçekleştirileceğikaydedildi.

51 kez görüntülendi