Bilecik Devlet Hastanesi internetten randevu sistemine geçti. Vatandaş, Alo 182’nin 10 lirayı bulan kazığından kurtuldu. 

     Sağlık bakanlığı, ülke genelindeki hastanelerin randevu sistemine çeki düzen vermek için Merkezi Randevu Sistemini geliştirdi. Sistem vatandaş için büyük kolaylık sağladı ama telefon faturalarını da yükseltti. Alo 182’yi arayıp telefonla randevu alan vatandaş, her randevu başına 1 ila 10 lira arasında fatura ödedi. 
     Bunun üzerine Sağlık Bakanlığı internet üzerinden ücretsiz randevu sistemi geliştirdi. Bilecik?teki hastanelerde internet üzerinden ücretsiz randevu sistemini uygulamaya başladı. 
     Bilecik Sağlık Müdürlüğü Bilgi İşlem ve Sağlık İstatistikleri Şube Müdürü Yasemin A dana, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti: ?Ülkemizde Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde muayene olmak için MHRS (Merkezi Hastane Randevu Sistemi) 182 nolu numara aranarak randevu alınmaktaydı. Bu randevular artık internet üzerinden de alınabilmektedir. Randevu alınmak istenen hastanenin web sayfasına girilerek mevcut 182 online randevu butonu tıklanarak muayene olunmak istenen hekimden randevu alınabilmektedir.?

 

110 kez görüntülendi