Özel Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu tarafından 1. Sınıf öğrencilerinin okumaya başlamalarını kutlamak için ?Okuma Pastası? etkinliği yapıldı.

Özel Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu tarafından 1. Sınıf öğrencilerinin okumaya başlamalarını kutlamak için ?Okuma Pastası? etkinliği yapıldı.

73 öğrencinin okumaya başlamasını kutlamak için gerçekleştirilen etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı?yla başladı. Öğretmenlerin öğrencilerin gelişmesine katkıda bulunan faktörlerden en etkilisi olduğunu söyleyen Okul Müdür Yardımcı Mustafa Tanşu şunları aktardı:

?Biz öğrencilerimizi yürekten severiz, belki de bazen anne babalarından bile kıskanırız. Gün gelir dünün mini mini yavrularını, birer genç adayı olarak görmekten büyük haz duyarız.

Biz öğretmenler, öğrencilerimizin gelişmesine katkıda bulunan faktörlerin en etkilisiyiz. Bunun bilincinde olarak her zaman onlara en iyiyi, en doğruyu ve en güzeli vermeye çalışırız. Onlarla yorulup, yine onların tatlı bakışlarıyla dinleniriz.

Her insanın önemli ve değerli olduğu inancı içinde yeteneklerini ortaya çıkarıp, geliştirmeye gayret ederiz. Çünkü bireylerin gizli kalan yetenekleri toplum için ziyan ve israftır. Esas olan, bireyin kabiliyetine göre yön verip üretkenliğini sağlamaktır. Bu inançla eğer, hayatlarına bir pencere açıp, ufuklarına göre yön verip üretkenliğini sağlamaktır. Bu inançla eğer, hayatlarına bir pencere açıp, ufuklarına bir tutam ışık olabiliyorsak ne mutlu bize.

Öğrencilerimizden hayatta yaşadıkları sürece, sürekli okumalarını isteriz. Sürekli yaşamak, hayatı kucaklamak, sürekli okumakla mümkündür. Öğrencilerimiz, kendilerini çağın gerisinde de bırakamazlar. İlmin en doğru yol olduğu bilinci içinde olurlar. Hem kendileriyle hem de başkalarıyla sürekli yarışırlar. Kendi mutluluklarıyla yetinmeyip, toplumun mutluluğu için de çalışırlar. Birbirlerini sever ve paylaşmayı bilirler. Yapıcı, araştırıcı ve sağlam karakterli olurlar. Fikirlerini demokratik zeminlerde tartışırlar. Başkalarının fikirlerine de saygılı olurlar. Kendilerine güvenirler; çünkü güvensizlik insanları başarısız kılar. Vatanını ve milletini sevip, onların yükselmesi için çalışırlar. Anne-babalarına ve büyüklerine karşı sayıda da asla kusur etmezler.

Bu duygularla birer çiçek tohumu olarak ülkemizin ve dünyamızın semalarına serpildiklerinde düştükleri her yerde sevgiyi, saygıyı, kardeşliği, barışı yeşertirler. Onları güze ve yararlı işlerde görmek bizim için emeğimizin en güzel semeresidir.

Tüm hayatlarının değerli aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve başarılı geçmesi biricik dileğimizdir.

2011-2012 öğretim yılında okul içinde ve dışında, öğretmenlerine ve arkadaşlarına karşı örnek davranışlarından; okuma yazmayı öğrenme konusundaki çabalarından ve başarılarından dolayı öğrencilerimizi tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve başarılarının devamını diliyorum. Emeği geçen tüm öğretmen ve velilerimizi canı gönülden kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.?

Tanşu?nun konuşmasının ardından öğrencilerin okuldaki görüntülerinin yer aldığı sinevizyon gösterisi gerçekleşti.

?Okuma Tüneli?nden çıkarak özlü sözler okuyan çocuklara veliler tarafından üzerinde ?İlk Okuma Anısına? yazan madalya armağan edildi. Sonrasında bütün sınıflar sırayla pasta kesti. Programda emeği geçen öğretmenlere veliler tarafından çiçek hediye edildi. ZEYNEP KILBAHRİ

200 kez görüntülendi