Bilecik’te kapalı alana kurulan ilk oto pazarı, 14 Ocak Cumartesi günü Kapalı Pazar’da açıldı. Belediyenin organize ettiği oto pazarı için vatandaşlar Bilecik Belediyesinden memnuniyetlerini ifade etti.

Yağcı: ?Bugün Bilecik’te bir ilki daha hep birlikte yaşıyoruz?

Sinan Önce

En yakını Eskişehir ve Bursa’da bulunan oto pazarı, artık Bilecik’te de kuruluyor. Bilecik’in kapalı alana kurulan ilk oto pazarı, geçtiğimiz Cumartesi günü Kapalı Pazar alanına kuruldu.

 

İkinci el oto alım satım ve bunun yanında çeşitli motosikletlerin de satışının yapıldığı açık oto pazarı, araç almak ve araç satmak isteyen vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Aracıların bulunmaması nedeniyle vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açık oto pazarı sayesinde artık vatandaşlar çevre illere gitmekten kurtulacak. Bilecik Belediyesi?nin işlettiği açık oto pazarında 800 adet araç kapasitesi mevcut. Alanda ayrıca kafeterya bölümü ve tuvalette bulunuyor. Oto pazarına giriş belirli bir zaman ücretsiz olacak. Her hafta Cumrtesi günü kurulacak oto pazarının sabah 08.00?den akşam 19:00?a kadar açık kalacağı bildirildi.

Araç sahibi vatandaşların da memnuniyetle karşıladığı oto pazarıyla ilgili konuşan Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik’in gelişimi açısından oto pazarının önemli olduğunu ifade ederek, kısa vaadede oto pazarına girişlerin ücretsiz olacağını söyledi. Yağcı şöyle konuştu:”Bugün Bilecik’te bir ilki daha hep birlikte yaşıyoruz. Gerçekten uzun zamandır oto galericilerin ve hemşehrilerimizin talepleri vardı. Bilecik’te böyle bir ikinci el pazarının açılmasıyla ilgili. Bizde araştırmalar yaptık. Birçok ilde olmayan çok güzel kapalı bir mekanımız var. İlimizde böyle bir başlangıcının yapılması, ilimizin ticareti açısından hemşehrilerimiz açısından faydalı olacağını düşündük. Bugün ilkini başlatıyoruz. Yeni yılda başlatalım dedik. Gördüğünüz gibi ciddi bir talep var. Buradaki araçların çoğu Bilecik’e ait araçlar. Ama gelişen zaman dilimde ilçelerden komşu illerden de buraya arabalarını satmak takas etmek için gelecekler. Bu Bilecik’in gelişimi açısından önemli bir olay. Böyle bir pazara ihtiyaç vardı. Bizde bunu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Biz belirgin bir süre ücret almadan bu işi yürütmek istiyoruz. Sıralamayı gerektirecek bir yoğunluk oluşursa ileriye doğru öncelikleri belirlemek hakları sağlamak adına küçük ücretler konabilir. Fakat kısa vaadede ücret düşünmüyoruz” dedi.

483 kez görüntülendi