Bilecik?in yaratıcı sendikacıları Ömer Yel ve Sadık Taş, basın mensuplarıyla yemekte buluştu.

Türk Eğitim-Sen İl Şube Başkanı Ömer Yel?in konuşması şu şekilde:

?Başlatmış olduğumuz 666 sayılı eşit işe eşit ücret kapsamında öğretmelere verilmeyen ek ödemeler için tam 7 hafta basın açıklaması düzenledik, protestolar ve eylemler yaptık. Bu eylemlerin kamuoyuna ulaştırılmasında basın mensuplarının emeği çok fazlaydı. Bunun için sizlere teşekkür etmek istedik. Aynı zamanda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününüzü kutlamak istedik.

Bundan sonraki Çarşamba günlerinde genel merkezimiz kaldırdığı için basın açıklaması yapmayacağız. Ancak 14 Ocak 2012 cumartesi günü Ankara Maliye Bakanlığı önünde büyük bir eylem yapacağız.?

 

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Sadık Taş?ın konuşması şu şekilde:

 

?Uzun zamandır bizleri takip ediyorsunuz. Türkiye Kamu-Sen olarak hiçbir zaman er meydanından kaçmadık.

Çünkü haklarımızı er meydanında alacağımıza inanıyoruz.  Ayrıca bu er meydanına gücü yetenler ve kendine güvenenler iner. Birileri gibi kafalarını kuma gömüp sendikacılık yapanlardan değiliz. Hak gaspına uğrayan bütün memurlarımızın her zaman olduğu gibi arkasındayız. Özellikle son günlerde devlet memurlarının maaşı konuşuluyor ve basınımızda yer alıyor. Memura üç ayrı zam diye haberler yapıldı ama biz ancak onun 3?de 1?ini alabildik arkadaşlar. Bu da zam değil enflasyon farkı ve 2011?deki kayıplarımız. Yani elde var sıfır. Memur ilk defa bu hükümetin sayesinde zamsız bir ocak ayı geçirecek. Sağ olsunlar, var olsunlar.”

 

80 kez görüntülendi