AK Parti Bilecik Milletvekili ve KİT Komisyon Başkanı Fahrettin Poyraz, Türkiye’nin, AK Parti iktidarında dünyanın en hızlı büyüyen ikinci ülkesi olduğunu söyledi.

Poyraz, AK Parti Gölpazarı ilçe Teşkilatı ziyaretinde yaptığı konuşmada, Türkiye’de bir takım yapıları ve alışkanlıkları değiştirmenin kolay olmadığını belirterek, Başbakanın ülkede milletin iradesini yönetimle hakim kılmak için mücadele ettiğini kaydetti.

Türkiye’nin Bakanların idam sehpasında canlarını verdiğine şahit olduğunu ifade eden Poyraz, şöyle konuştu:

”Tecrübelerden ders çıkartarak millet iradesinin yönetime hakim kılınması için çalışıyoruz. Bugün gündeme ve konuşulana baktığımız zaman dün konuşmaya dahi cesaret edemediğimiz pek çok konuların bugün rahatlıkla konuşulur olduğunu gördük ve görmeye devam ediyoruz. Bir değişim ve reform süreci yaşanıyor. Milletimize gönlümüzü açtık hizmetimizi yaptık, yapmaya çalıştık. Milletimiz de Allah’a şükür şu ana kadar yaptığımız 3 genel seçimde Türk siyasi parti tarihinde hiç olmayacak bir şekilde AK Parti’ye desteğini artırarak verdi. Her ne kadar Gölpazarı’nda sıkıntımız olsa da şu anda Bilecik’teki belediyelerin çoğunun AK Parti olduğunu görüyoruz. Daha yapacak çok işimiz var.”

Türkiye 2011 yılında hızlı büyüyen ikinci ülke oldu

Poyraz, Yunanistan, İtalya, Macaristan, Fransa ve diğer ülkelerinde uluslararası sistemde son yüzyılın en ağır ekonomik krizinin yaşandığını hatırlatarak, şunları söyledi:

”Türkiye, AK Parti iktidarında dünyanın en hızlı büyüyen ikinci ülkesi oldu. Hedefimizde yerel seçim, Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimimiz var. Önümüzdeki yerel seçimlerde Gölpazarı teşkilatı olarak AK Partili bir belediyeyle tanışması. AK Parti’nin hizmetlerinden samimi bir şekilde yararlanma anlamında bu seçime daha fazla çalışmamız gerekiyor. Burada artık kaybedecek zamanımız yok. Önümüzdeki dönemde yerel seçimi alma hedefini koymamız lazım. Bundan sonraki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kendi Cumhurbaşkanını seçecek. Milletimize ilan ettiğimiz 2023’e yapmamız gereken projeleri devamı noktasında da tekrardan önümüzdeki seçimlerde milletimizden tekrardan yetki isteyeceğiz.”

AK Parti İl Başkanı Ramazan Kurtulmuş da yeni seçilen ilçe teşkilatına başarılar diledi.

39 kez görüntülendi