Bilecik Valisi Halil İbrahim Akpınar’ın özel gayretleri ile adeta küçük bir Abant’a dönüştürülen Pelitözü göletinin etrafına yapılan yatırımalr ihale edildi. Yılan hikayesine dönene yörük çadırı nihayet gerçek sahib ini buldu ve aylık 3 bin 350 liradan ihale edildi.
     Bilecik İl Encümen toplantısı, Vali Halil İbrahim Akpınar başkanlığında yapıldı. İl Genel Sekreteri Halis Nalbant, İl Encümen üyeleri Kemal Ünver, Nail Dağlı, Hayati Kaba, Nazmi Ceyhan ve Hüseyin Öteyaka ile ilgili daire müdürlerinin de hazır bulunduğu toplantıda, Pelitözü Göleti kenarına yapılan işler ihale edildi.
     MEŞHUR ÇADIR 3.350 TL’YE VERİLDİ
     İlk ihale yılan hikayesine dönen Yörük Çadırı oldu. 2 kişinin katıldığı ihale 1000 liradan açık artırmaya çıkıkarıldı ve ihale, aylık 3 bin 350 lira veren Servet Yılmaz’da kaldı. Diğer katılımcı Süleyman Şahin ihaleden çakildi. ilk ihalede 7 bin liraya verilen ve uzun süre gündem oluşturan çadır, daha sonra bir kaç kez daha ihale edilmiş ancak ihaleler iptal edilmişti. Bu seferki ihale ise, Türkiye’nin sayılı çadırcılarından ve mevcut çadırı kuran isim olan Cemil Yılmaz’ın oğlu Servet Yılmaz’a kaldı. Şeyh Edebali Türbesi’ndeki Yörük Çadırının da işletmecisi olan Yılmaz, bu çadırda çok farklı bir konsept yapacağını ve burasını cazibe merkezi haline getireceğini söyledi.
     YÜZEN ADA, KAYIK VE YEL DEĞİRMENİ
     Pelitözü Göleti kenarına kurulan Yel Değirmeni ve gölet içinde inşa edilen yüzer ada ile kayık da ihale edildi. 1000 liradan ihaleye çıkıldı ve ihaleye Servet Yılmaz ile Bülent Başdemir katıldı. İhale aylık 1500 lira kira teklif eden Servet Yılmaz’da kaldı.
     KAFETERYALAR
     Encümen, son olarak 2 ayrı kafeteryanın ihalesini yaptı. Göletin kuzey ve güneyinde bulunan kafeteryalar ihale edilirken, güneyde bulunan kafeteryaya Mehmet Turgut ve Muharrem ter katıldı. İhale, 825 lira aylık kira teklif eden Mehmet Turgut’ta kaldı. Kuzeyde kalan kafeteryanın ihalesine de Servet Yılmaz ile Muharrem Ter katıldı. 750 liradan açılan ihale, aylık 825 lira kira öneren Muharrem Ter’de kaldı.  
     İhaleyi alan şahısları tebrik eden Vali Halil İbrahim Akpınar, amaçlarının buradan para kazanmak değil halka en iyi hizmetin verilmesi olduğunu söyledi.
     İşte ihalenin ve konuşmaların detayları:

GÖLPARK İHALE EDİLDİ from HABER11.TV on Vimeo.

415 kez görüntülendi