Has Parti Bilecik İl Başkanı Muharrem Tüfekçioğlu, partiyi toparladı. İl Divan Toplantısında bir araya gelen Has Partililerin partiye gösterdiği ilgi dikkat çekti. Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesinin de katıldığı toplantıda konuşan İl Başkanı Muharrem Tüfekçioğlu, ilçe kongrelerini yaparak partiyi seçime hazır hale getireceklerini söyledi.
Bir süredir sessizliğini koruyan ve İl Başkanını değiştiren Has Parti Bilecik İl Teşkilatı, İl Divan Toplantısı yaptı. İl Başkanlığı’nda yapılan toplantıya, GİK Üyesi Hilmi Tanış, İl Başkanı Muharrem Tüfekçioğlu, Merkez İlçe Başkanı Erol Düzgün, Kadın Kolları Başkanı Sevcan Uzun, Gençlik Kolları İl Başkanı Hüseyin Balcı ve partililer katıldı. Partililerin toplantıya gösterdiği ilgi dikkatlerden kaçmadı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Muharrem Tüfekçioğlu, önümüzdeki dönemde ilk iş olarak teşkilat kongrelerini yapacaklarını belirterek, “Has partiyi Bilecik’te yerel seçime hazır hale getireceğiz” dedi.
Has Partinin, Türkiye ve dünyada olup bitenleri çok iyi bildiğini ve takip ettiğini, esen rüzgarların tesirinde kalmadan yoluna devam ettiğini belirterek, “Has Parti, siyaseti yakın hedefler için değil yüksek idealler için yapan idealistlerden oluşan bir partidir. Bizler, siyaseti, bölüp kutuplaştırarak değil, derleyip toparlayarak, her kesimin sesi olmak için yapıyoruz. Has parti, Türkiye’nin geleceğini inşa edecek bir siyasi partidir. Partimiz, ilk seçimlerde halkımızdan aldığı güçle layık olduğu yere gelecektir” dedi.
Herkes için özgürlük ve adalet prensibini benimsediklerini belirten Tüfekçioğlu, “Bu noktada sabırla, azimle, gayretle ve kararlılıkla mücadele etmemiz gerekiyor. Çünkü kazananlar hep mücadele edenlerdir” şeklinde konuştu.
Has Parti Merkez İlçe Başkanı Erol düzgün, parti çalışmaları hakkında bilgi verirken, Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Balcı, üniversite son sınıf öğrencisi olduğunu, mezun olacağını belirterek birlikte çalıştığı Şefik Özbilgi’nin Gençlik Kolları Başkanı olmasını istedi.
Başarılı çalışmaları ile dikkat çeken Kadın Kolları Başkanı Sevcan uzun ise, Kadın Kolları olarak çalışmalarına devam ettiklerini, özellikle üye sayısını artırma yönünde çalışma yaptıklarını belirterek, “Üye kayıtları sırasında partimize gösterilen ilgi bizleri memnun ediyor. Biz de, halkın iradesi ile halkın sesi olmak için girdiğimiz bu yolda, usanmadan, yılmadan yolumuza devam edeceğiz” dedi.
GİK Üyesi Hilmi Tanış ise ülke gündemini değerlendiren bir konuşma yaptı. Siyasetten ekonomiye, iç politikadan dış politikaya kadar bir çok konuda bilgi veren Tanış, hükümetin yaptıklarına değindi ve iyi olan icraatları desteklediklerini, kötü olanları ise eleştirdiklerini ifade etti.
Toplantıya katılan partililerde fikirlerini belirtirken, toplantı sona erdi.

64 kez görüntülendi