Bilecik’te bulunan fabrika ve mermer ocaklarından hırsızlık yaptığı tespit edilen bir şahıs Jandarmanın başarılı operasyonu ile yakalandı. Jandarmanın başarılı bir operassyonu ile yakalanan şahsın üzerinde sahte kimlik çıkarken, 12 tane de sabıkası olduğu anlaşıldı.
Bilecik İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Taşçılar Köyü’nde bulunan Bilecik Çimento fabrikasından 1455 metre elektrik kablosu ve  mermer ocağından 450 litre motorin çalınması üzerine harekete geçti.
Yapılan ilk incelemenin sonunda, özel bir ekip kurularak olaya el attılar. Ekipler, gece gündüz bölgeyi tararken, Vezirhan’ın ormanlık bölgesinde bir otomobili terkedilmiş olarak buldular. Aracın Ankar’da bir bayanın üzerine kayıtlı olduğunu öğrenen ekipler bayana telefonla ulaşmak istediler ancak bir türlü ulaşamadılar. Aracın içinde yapılan aramada, demir testere, kablo kesme makinesi, civata sökme makinesi, spiral taşı, levye, halat, kriko ve çekiç gibi inşaat malzemeleri buldular.
İlerleyen günlerde de hırsızlık yapılan mermer ocağının bulunduğu yerde terkedilmiş bir minibüs olduğunu tespit eden jandarma ekipleri, Minibüste 14 adet 60 litrelik boş plastik bidon ele geçirdi. Araçla ilgili araştırma yapan ekipler, minibüsün Bursa’dan kiralandığını tespit ettiler.
İlk otomobil üzerine yoğunlaşan ekipler, aracın Ankara’da oturan F.C. isimli bayana ait olduğunu, F.C. ile birlikte yaşayan H.A.’nın otomobili kullandığını tespit ettiler. Ekipler, H.A.’nın 12 suçtan sabıkası olduğu, sahte kimlik kullandığı ve Bilecik’teki hırsızlık olayını da onun yaptığı sonucuna vardılar.
KISKIVRAK YAKALANDILAR!
Bu sırada, ekiplerin gözüne önemli bir ayrıntı takıldı. Otomobilin üzerine kayıtlı olduğu F.C. isimli bayanın ehliyeti olmadığı, hatta araba bile kullanmadığını öğrenen ekipler, bayanın aracı teslim almak için H.A. ile Bilecik’e geleceğini düşünerek, sivil ekipler otogarda şahısları beklemeye başladılar. Jandarmanın tahmin ettiği gibi de oldu ve F.C., hırsızlık zanlısı H.A. ile birlikte geldi. Bilecik’e gelen şahıslar sivil jandarma Ekipleri tarafından gözaltına alındılar.
Jandarmanın başarılı operasyonu ile yakalanan zanlılardan H.A. Adliye’ye sevkedilirken diğer zanlı serbest bırakıldı.

 

113 kez görüntülendi