Bilecik Emniyet Müdürlüğü Ocak ayı faaliyet raporunu açıkladı.
Bilecik ve ilçelerinde bir ay boyunca yaşanan asayiş olaylarının anlatıldığı raporda şunlara değinildi: “Suç ve kabahatlerin işlenmesinin önlenmesi, silah, mühimmat, kaçak mal ve her türlü suç eşyasının ele geçirilmesi, aranan kişilerin yakalanması, meydana gelen olayların ve suçların aydınlatılması, suç işleyenlerin ve şüphelilerin yakalanmaları amacı ile 01/01/2012 ile 31/01/2012 tarihleri arasında il merkezi ve ilçelerimizde yapılan,
A) Asayiş kontrolleri ve aramalarında;
1) 2417 şüpheli şahsın yapılan kimlik kontrolleri neticesinde ilimiz ve diğer illerden değişik suçlardan aranan 36 şüpheli yakalanmıştır. Yakalanan şüphelilerin 12?si ilimiz adli makamlarınca 24?ü ise diğer il adli makamları tarafından arandığı anlaşılmıştır.
2) İl Merkezinde suçta kullanılan; (1) adet ruhsatsız tabanca ile (3) adet bıçak, Bozüyük ilçemizde suçta kullanılan; (1) adet bıçak, Söğüt ilçemizde suçta kullanılan; (2) adet bıçak, (1) adet kurusıkı tabanca ele geçirilmiştir.
3) 15.09.2011 günü gece muayyen saatlerde Porland Porselen ve Öztürkler Metal isimli işyerlerinde meydana gelen işyerinden kasa hırsızlığı olayı ile ilgili olarak, olayın faillerinin yakalanması için özel ekip kurularak Antalya ilinde görevlendirilme yapılmış, ekibin Antalya ilinde yapmış olduğu çalışmalar neticesinde şüpheli şahıslardan Ö.P. 24.01.2012 tarihinde yakalanarak ilimize getirilmiştir. Olayın diğer şüphelisi olan M.K. ise Çankırı ilinden ilimize getirilmiştir. 25.01.2012 günü adli mercilere sevk edilen şüpheli şahıslar tutuklanarak ceza evine teslim edilmiştir.
4) Osmaneli İlçemizde hırsızlık suçundan (3) kişi hakkında işlem yapılmıştır.
5) İlimiz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışma sonucunda;
a) 24,6 gr esrar maddesi ele geçirilmiştir,
Bozüyük ilçemiz asayiş ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucu;
b) 60 paket kaçak sigara ele geçirilmiştir.
6) İl Merkezinde; Asayiş Şube Müdürlüğünce, (15) kahvehane, (6) cafe, Çocuk Şube Müdürlüğünce, (15) internet cafe, (2) oyun salonu denetlenmiş, herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.
Bozüyük Asayiş Büro Amirliğine bağlı ekiplerce; (1) restoran, (2) internet kafe denetlenmiş, (3) adet işyerine mevzuata aykırı işletildiği için cezai işlem uygulanmıştır. Bozüyük Polis Merkez Amirliği ekiplerince  (9) adet kahvehane, (2) internet kafe, (1) oyun salonu denetlenmiş, herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır,
İnhisar Asayiş Büro Amirliğine bağlı ekiplerce; (4) kahvehane, (1) içkili restoran (1) internet cafe denetlenmiş, herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.
Osmaneli Asayiş Büro Amirliğine bağlı ekiplerce; (17) kahvehane, (5) tekel bayi, (6) internet cafe,  (1) çay bahçesi, (1) otel, (1) kafe denetlenmiş, (3) adet işyerine mevzuata aykırı işletildiği için cezai işlem uygulanmıştır.
Pazaryeri Polis Merkez Amirliği ekiplerince; (20) kahvehane, (2) internet kafe denetlenmiş, (1) işyerine sigara içildiği tespit edilmesi üzerine Kabahatler Kanununa göre cezai işlem uygulanmıştır.
Yenipazar Polis Merkez Amirliği ekiplerince; (4) kahvehane, (1) internet kafe, (1) tekel bayi denetlenmiş, denetleme sonrasında herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.
Gölpazarı Polis Merkez Amirliği ekiplerince; (20) kahvehane, (1) internet kafe denetlenmiş, (1) işyerine sigara içtiği tespit edilmesi üzerine Kabahatler Kanununa göre cezai işlem uygulanmıştır.
6) Kabahat nevi suçlarla ilgili olarak; sarhoşluktan (9), rahatsız etmeden (3), tütün mamulleri tüketilmesinden (16), kimliği bildirmemeden (2), olmak üzere toplam (30) kişiye 2460 TL idari para cezası uygulanmıştır.
B) Trafik denetimlerinde;
1) Hız ihlali yapan 1191 sürücüye,
2) Alkollü araç kullanan 17 sürücüye işlem yapılmış ve 100 ceza puanını aşan 4 sürücü hakkında işlem yapılarak sürücü belgeleri geçici olarak alınmıştır
3) Kırmızı ışık ihlali yapan 8 sürücüye,
4) Park yasağı bulunan alanlara park eden 213 sürücüye,
5) Araçlarına zamanında muayene yaptırmayan 144 sürücüye,
6) Taşıma sınırının üzerinde yolcu taşıyan 7 sürücüye,
7) Yük taşıma sınırının üzerinde yük taşıyan 14 sürücüye,
Diğer kural ihlalleri için 478 olmak üzere toplam 2072 sürücüye cezai işlem uygulanmıştır.
İlimiz genelinde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için kontrol, denetim ve çalışmalara aralıksız devam edilmektedir.”

77 kez görüntülendi