30 Ağustos Zafer Bayramının 93. Yıl  dönümü kutlamaları Bozüyük Cumhuriyet Meydanında  yapılan tören ile gerçekleştirildi.

Törene Bilecik Vali Yardımcısı Halil İbrahim ACIR, Garnizon Komutanı Alper KOÇ, Bozüyük Belediye Başkanı Fatih BAKICI, Bozüyük Cumhuriyet Savcısı Serdar ÇÖTEMEN, İlçe Emniyet Müdürü Hakkı GÜNER,Protokol Üyeleri, Siyasi Parti Teşkilatları ve Vatandaşlar katıldı.
Atatürk anıtına çelenk konulmasının ardından Şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşının okundu . Törende Garnizon Komutanı Alper KOÇ ; 30 Ağustos Zaferinin tarihimiz için önemini ve ne şartlar altında kazanılan bir savaş olduğunu vurgulayan bir konuşma gerçekletirdi,daha sonra  lise öğrencilerinin okuduğu 30 Ağustos Zafer Bayramı şiirlerinin ardından tören sona erdi.

Tüm Protokol üyeleri daha sonra tebrikleri kabul için Bozüyük Yeni Düğün Salonunda yapılacak etkinliğe geçti,  Burada Vali Yardımcısı Halil İbrahim ACIR, Garnizon Komutanı Alper KOÇ, Bozüyük Belediye Başkanı Fatih BAKICI, Bozüyük Cumhuriyet Savcısı Serdar ÇÖTEMEN, İlçe Emniyet Müdürü Hakkı GÜNER, Protokol Üyeleri, siyasi parti teşkilatları temsilcileri ve vatandaşlardan gelen tebrikleri kabul etti.   Selamlaşmanın ardından bir süre sohbet edilirken,  protokol üyelerinin salondan ayrılması ile birlikte 30 Ağustos Zafer Bayramı Ekinlikleri sona erdi.

99 kez görüntülendi