Kongre sürecini başlatan CHP’de, İl Başkanlığı kulisi başladı. Kulislerde CHP’nin mevcut İl Başkanı Avukat Çağatay Karaahmet ve CHP’nin önemli ismi Sinan Baba’nın ismi öne çıkıyor. Başka bir isim öne çıkarmı bilinmez ama şu anda gelişmeler bu isimler etrafında oluyor.
Gençlik ve Kadın Kolları Kongrelerini tamamlayan CHP’de ilçe ve ardından İl Kongreleri için çalışmalar başladı. Bu aşamada, bir yandan delege seçimleri devam ederken, bir yandan da İlçe ve İl Başkanlığı için kulisler hareketlendi.
Merkez İlçe Başkanlığı için, Avukat Faik Akarkarasu ve mevcut Başkan Muhiddin Demirci’nin ismi öne çıkarken, sonucu en çok merak edilen diğer ile Bozüyük’te de, Belediye Meclis Üyesi Metin Torun ve mevcut Başkan Hüseyin Elmas’ın isimleri konuşuluyor.
Bu arada en önemli teşkilat seçimi olan İl Başkanlığı için de isimler ortaya atılmaya başladı. Kulislerde adından söz edilen isimlerin başında eski İl Başkanı Sinana Baba ve mevcut Başkan Çağatay Karaahmet geliyor.
İl ve İlçe Başkanlığı için adı geçen muhtemel adaylar bu güne kadar resmi olarak aday olduklarını net olarak açıklamadı ancak CHP kulislerinden sızan bilgilere göre taban bu isimleri istiyor.

82 kez görüntülendi