Demirci: Adaylığımı Kimseyle Paylaşmadım.

CHP Bilecik Merkez İlçe Başkanı Muhiddin Demirci, son zamanlarda basında çıkan adaylık haberleri üzerine bir açıklama yaparak, şu anda delege seçimlerini demokratik bir şekilde yapmakla meşgul olduklarını, bu güne kadar hiç bir yerde aday olduğunu söylemediğini belirterek; ” Şuanda ilçe başkanlığı seçimi henüz gündemimizde yoktur” dedi.
İşte, Demirci’nin konuya ilişkin açıklaması: ” Bilecik’te yayın yapan HABER11NET’in 25.01.2012 tarihi ve 26.01.2012 YARIN GAZETESİNDE olası merkez ilçe başkanlığı adaylarından bahsedilerek haber yapılmıştır.
Bilecik kamu oyuna ve partililerime bu haberlerden dolayı konuyla ilgili açıklama yapma gereğini hissettim.
Merkez ilçe mahalle delege ve ön seçmen seçimleri 23.01.2012 pazartesi günü başlamış olup 19.02.2012 tarihinde tamamlanacaktır.Merkez ilçemizde mahalle delege seçimleri partililerimizin büyük bir katılımı ile yapılmaktadır.Bu katılımlar partimize canlılık vermekte ve partililerimiz arasında birlik, beraberlik duygularını arttırmaktadır.
Ben merkez ilçe başkanı olarak merkez ilçe başkanlığına aday olduğumu hiç kimseyle paylaşmadım.Partimin seçilmiş guruplarıyla da bir siyasi değerlendirme yapmadım.Siyasette kısa bir süre önce aktif göreve gelmemle birlikte parti disiplini ve parti içi demokrasiye önem vererek partimi ben dahil hiç bir şahsın fikrine angaje etmeden Cumhuriyet Halk Partisine yakışır bir şekilde ilçe kongresine hazırlamaya devam ediyoruz.
Bu süreçte mahalle köy ve ön seçmen delegeleri seçimleri tamamlamadan böyle bir haberle gündeme gelinmesini partimiz açısından uygun bulmuyor böyle bir açıklamamın da olmadığını kamu oyuyla paylaşmak istedim.Benim siyasi anlayışım partimi yıpratmadan zamanı geldiğinde olması gereken neyse ilkelerim doğrultusunda gereğini yapmamdır.
Bu tip haberlerle iki aday varmış gibi birilerini öne çıkararak daha başka aday namzetlerinin önünü kesmekten başka bir işe yaramamaktadır.Bizim partimizde zamanı geldiğinde bir çok aday çıkacaktır.Bundan da kimsenin kuşkusu olmasın.Ancak her şeyin siyasi etiğe uygun olmasından yanayım.Şuanda ilçe başkanlığı seçimi henüz gündemimizde yoktur.
Yukarıda açıklamaya çalıştığım gibi bu süreçte sadece demokratik bir şekilde mahalle delege seçimlerini yapmaktayız.”

60 kez görüntülendi