Türk Eğitim Sen Bilecik Şubesi, ücret adaletsizliğini anlatmak için bir memurla bir milletvekilinin kahvaltı sofrasını anlatan bir oyun sergiledi. Memuru oynayan Türk Eğitim Sen Bilecik Şube Başkanı Ömer Yel az kalsın boğuluyordu. Çevredekilerden su isteyen Yel, getirilen meyve suyunu içerek rahatladı. 

     Türk Eğitim Sen Bilecik Şubesi, ?eşit işe eşit ücret istiyoruz? sloganıyla başlattıkları eylemde bu hafta bir oyun sergileyerek dertlerini anlatmak istedi. Bilecik Kültür Müdürlüğü önündeki alana 2 yatak kuran ve memurlar, birisine memuru diğerine de milletvekilini yatırdılar. Vekilin yatağı gayet konforluyken, memurun yorganı ise çok kısaydı. Sabah olup her ikisi de uyanınca önlerine sofra kondu. Milletvekilinin sofrasında çeşit çeşit yitecekler varken,  memurunkindeyse zeytin ekmek vardı. 
     Memur ve milletvekili kahvaltılarını yaparken, konuşmacı ise elindeki hoparlörle her ikisine de düşüncesini sordu.  Vekil, aldığı maaşın yetmediğini anlatırken, memur rolündeki Türk Eğitim Sen Bilecik Şube Başkanı Ömer Yel ise derdini anlatırken lokmalar boğazına dizildi ve konuşamadı. Nefes almakta güçlük çeken Yel, çevredekileri ?su, su? diye uyarınca hemen meyve suyu getirildi. Meyve suyunu içen Yel boğulmaktan son anda kurtuldu.

 

56 kez görüntülendi