Bilecik’in I. Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Fevzioğlu Un Sanayi, BEBKA destekli yeni yatırımıyla, kapasitesini artırmanın yanısıra dünyaya açılmak içinde çalışmalara başladı. Yeni yatırımla birlikte dünya standartlarında üretim yakaladıklarını belirten Şirket Müdürü Fevzi Uzun,  ilk ihracatın, önümüzdeki günlerde Filipinlere yapılacağını söyledi. 
     Bilecik’in sayılı yerli sanayi kuruluşlarından olan ve bölgenin önemli un üreticileri arasında yerelan Fevzioğlu Un, Bursa – Eskişehir – Bilecik Kalkınma Ajansı’ndan (BEBKA) destek almaya hak kazanan ‘Buğday Başağından, Rekabetçi Sanayiye’ projesiyle yaklaşık 500 bin liralık yatırım yaptı. Yarısı BEBKA tarafından karşılanan yatırımla fabrikasını modernize eden Fevzioğlu Un, üretimi ve kapasiteyi artırdı.
     BEBKA ile yaptıkları ortak proje ile ilgili bilgi veren Fevzioğlu Un Sanayi Şirket Müdürü Fevzi uzun, bu yatırımlar birlikte üretimin yıllık 16 bin tondan 42 bin tona çıkacağının altını çizerken, yüzde 38 olan kapasitenin de yüzde 100’e çıkacağını ifade etti. Yatırım sayesinde verimliliğin yüzde 30 artmasına karşılık maliyetlerde de yüzde 25 oranında düşme olacağını dile getiren uzun, bu sayede dünya ile rekabet eder hale geleceklerini ve ihracatın başlayacağını anlattı. İlk ihracatlarını Filipinlere yapacaklarını, bu ülkeye giderek gerekli görüşmeleri yaptıklarını söyleyen Uzun, önümüzdeki günlerde ilk malın gönderileceğinin müjdesini verdi.
     Fevzioğlu Un Sanayi’nin BEBKA destekli yaptığı yatırımın açılışı yapıldı. GıdaTarım ve Hayvancılık İl Müdür Bilgin Aydın, Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Özünlü, Bilecik Sanayici ve İşadamaları Derneği Başkanı Yusuf Subaşı, Banka Müdürleri, sanayici ve işadamlarının katıldığı açılışta, yeni yatırım gezildi. Şirket Müdür Fevzi uzun yatırımla ilgili bilgi verdi. 



 

152 kez görüntülendi