Bilecik?te yağan karın keyfini çıkaran genç kız hızla kaldırıma çarpınca yaralandı. Yerinden kalkamayan genç kıza müdahale etmeye gelen ambulans ve polis ekipleri yollar kapalı olduğu için uzun süre yaralıya ulaşamadı. Bunun üzerine zincirli ambulans çağrılarak yaralı genç kız hastaneye kaldırıldı.

     Dün akşam saatlerinde başlayan ve gece boyunca aralıklarla devam eden kar yağışı Bilecik?te hayatı felç etti. Yollar ulaşıma kapanırken, yolların kapanmasını fırsat bilen vatandaşlarda kayarak karın keyfini çıkardı. 
     Bilecik Merkez Osmangazi Mahallesinde geze saat 24.00 sularında karda kayan genç kız hızını alamayarak kaldırıma çarptı. Çarpmanın etkisi ile belinden rahatsızlanan genç kız yerinden kalkamadı. Durumu 122 Acil Servisine ve Polise bildiren vatandaşlar, genç kızın üzerine battaniye örterek soğuktan korumaya çalıştılar.
     Yolların buz olması nedeniyle ambulans ve polis aracı olay yerine gelemedi. Uzun süre yerde bekleyen genç kıza, yaklaşık 1 kilometre yürüyerek olay yerine gelen sağlık memuru müdahale etti. Yollar tuzlanıp trafiğe açılmayınca, gelen ambulans olay yerine ulaşamadı ve  zincirli ambulans istenmek zorunda kaldı. Zincirli ambulansın olay yerine ulaşması ise yaklaşık 45 dakikayı buldu. Bu sırada, yoldaki mazgalın demirleri ambulansın lastiğini patlattı. Ancak, hastayı bir an önce hastaneye ulaştırmak zorunda olan sağlık görevlileri her türlü riski alarak genç kızı Bilecik Devlet Hastanesi?ne kaldırdılar. 
     Genç kızın durumunun iyi olduğu ve hastanedeki tedavisinin ardından evine gönderildiği öğrenildi.

 

68 kez görüntülendi