Kayıboyu Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ehliman Bozkurt, Kayı Boyu Camii’nin, Ramazan ayında ibadete açılması için çalışmalarını hızlandırdı. 8 yıldır gayretli ve özverili çalışmalarıyla Kayı Boyu Camii’nin bugünkü halini almasında önemli katkısı olan Dernek Başkanı Bozkurt, şimdi de caminin halı ihtiyacını gidermek için “halı kampanyası” başlattı.

Camide 1500 m2’lik halı döşenecek alanın olduğunu ifade eden Bozkurt bu kapsamda yardımda bulunmak isteyen hayırseverlerden maddi yardım beklediklerini söyledi. Maddi yardımda bulunmak isteyen hayırsever vatandaşların 0 537 825 08 11 numaralı hattı arayarak detaylı bilgi alabileceklerini anlatan Bozkurt şunları kaydetti;

“Camimizi Ramazan ayına yetiştirelim diye düşünüyoruz. Tüm çalışmalarımızda bu yönde ilerliyor. Bu yüzden bir halı kampanyası başlattık. Çünkü halı işini şimdiden halletmemiz gerekiyor. Halı fabrikalarına giderek camimiz için en uygun halıyı seçeceğiz. Halı fabrikalarıyla görüşmelerimizde 1 m2 halının 75 TL olduğunu söylediler. Camimizin tahminen 1500 m2’lik bir halı döşenecek alanı var. Biz ilk aşamada parayı temin edip fabrikalardan giderek halıyı alacağız. Hayırsever vatandaşlarımız kampanyaya katılmak istiyorlarsa 0 537 825 08 11 numaralı telefonu arayarak bize ulaşabilirler.” dedi. 

Sinan Önce-Sakarya Gazetesi

 

123 kez görüntülendi