Bilecik Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM), polis adaylarını gerçekten eğiten ve daha öğrencilik yıllarında sosyal sorumluluk duygusu veren bir kurum. Yaptıkları birbirinden güzel sosyal faaliyetlerle gündeme gelen ve milletin taktirini kazanan POMEM, bu sefer de duyarlı bir davranışa imza attılar. Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü öğrencileri yeni okul döneminin başlaması nedeniyle kurban kestiler. Öğrenciler tarafından kesilen ve paketlenen kurbanlar ise, yine öğrenciler tarafından Beşiktaş mahallesi Muhtarının gösterdiği muhtaç ailelere dağıtıldı. Karda kışta 18 ailenin kapısını çalan ve POMEM öğrencileri muhtaç aileleri sevindirdiler. POMEM öğrencilerinin duyarlılığını gören ve duyanlar ise ?Keşke tüm kurumlar böyle olsa!? dediler. 

     POMEM?de kurulan Toplum Destekli Polislik Kulübü kapsamında değerlendirilen yardım faaliyeti için Beşiktaş mahalle muhtarı Saffettin ARI ile görüşülerek ihtiyaç sahibi aileler belirlendi. Muhtar Saffettin ARI, Komiser Yardımcısı Hakan TUNCER, Polis Memuru Beytullah GÖKALP ve bir grup POMEM öğrencisi eşliğinde belirlenen ailelere etler dağıtıldı.
     ?Bu kış gününde bizleri de hatırlayanlar varmış.? diyen aileler duygulu anlar yaşadı ve etleri dağıtan arkadaşları dualarla uğurladı. Sosyal sorumluk projelerini kendine amaç edinen Bilecik POMEM böylece halkla iç içe olduğunu bir kez daha gösterdi ve bu tarz uygulamaların devamının da geleceğinin haberini vermiş oldu.
Haber11

116 kez görüntülendi