Bilecik-Yalova Sağlık-Sen Şubesi Başkanı İrfan Yelken, Bilecik Sağlık Ekiplerinin sigarayla mücadelesinin takdire şayan bulduğunu belirtirken, KETEM’de sigarayı bıraktırma oranının yüzde 87 olduğunu söyledi.
Yelken, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Ülkemizde ve tüm dünyada insanlığın en önemli sorunlarından birisi, kanser sorunudur. Herkesin bildiği üzere sigara, bu hastalığın başlıca sebeplerinden birisidir. Ülkemiz genelinde ulusal bir politika olarak ”dumansız hava sahası” sloganıyla sigaraya karşı büyük bir çalışma başlatılmıştır.
Günümüzde, sigaranın insan sağlığına olan yıkıcı etkisiyle ilgili bir farkındalık ve bilinç artık inşa edilmiştir. İlimizde de sigara ve zararlarıyla ilgili sağlık alanında etkin ve kaliteli bir hizmet verilmektedir.
Diğer illere oranla ”Tütün Denetim Ekibi” sayımız bir hayli fazladır. İl genelinde 20 kişilik sağlık ekibimiz, tütün denetimlerine aralıksız devam etmektedir. Duyarlı işletmelerimiz ve kıymetli Bilecik halkı kapalı ortamda sigara içilmemesiyle ilgili son derece duyarlı davranmaktadır. Diğer illere kıyasla İlimizde kapalı ortamda sigara içmeme oranının yüksek olması gerçekten iftihar edilecek bir durumdur. Sosyal bir sendika olma duyarlılığını gösteren ve aynı zamanda sağlık çalışanlarından aldığı güçle yetkili sendika olmanın verdiği sorumluluğunun her daim bilincinden olan Sağlık-Sen Bilecik Şubemiz, halkımızı ilgilendiren her türlü konuda taşın altına elini koymaya devam edecektir.
Gece-gündüz demeden, köy-şehir ayırt etmeden, insanımız kaliteli bir yaşama sahip olmalıdır düsturuyla hareket eden Sağlık çalışanlarımızın tütün denetimleriyle ilgili yaptığı bu çalışmalar gerçekten takdire şayandır.
Yine güzide şehrimiz Bilecik’te, sigarayı bıraktırmada artık uzmanlaşan KETEM birimimizin başarısı İl sınırlarını aşmıştır. Her türlü zorluğa ve olumsuzluğa rağmen bu birimimiz kaliteli bir hizmet vermeye devam etmektedir. Sigarayı bırakmak isteyen kişilerin rahatlıkla gidebileceği bir yer olan KETEM, büyük bir oranda sigarayı bıraktırmaktadır.  Bilecik KETEM Birimimiz ikinci 6 ayda  %  87 gibi bir hayli yüksek sigara bıraktırma oranıyla, ülke genelinin ortalamasının üzerinde bir başarıya imza atmıştır.
Sendikacılığı sadece eleştirmek zanneden anlayış artık çağımızın  gerisinde kalmıştır. Bilecik Sağlık-Sen Şubesi olarak bizler; İlimizde başarılı hizmetlere imza atan KETEM Birimimiz ile Tütün Denetim Ekibimimizden gurur duymaktayız ve onların her türlü sorunuyla yakından ilgilenmekteyiz.
Değerli Bileciklilerin sigaraya karşı gösterdikleri  bu hassasiyetin devam etmesi, hem gelecek kuşaklarımız olan çocuklarımız hem de bizler için son derece önemlidir. Kansere ve sigaraya karşı savaşta, kaliteli bir yaşamın ve sağlığın yanında olmaya devam edeceğiz.”

92 kez görüntülendi