Bilecik Belediyesi tarafından Bahçelievler Mahallesinde yapımı devam eden Kültür ve Kongre Merkezi inşaatı hızla devam ediyor. Bu inşaatla, hem Bilecik Kültür Sitesine kavuşacak, hem de Başkan Yağcı söz verdiği 11 projeden birisini gerçekleştirmiş olacak.

     Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı şunları söyledi; ?Bilecik Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinin ihale sürecinin uzaması nedeniyle inşaat süreci geç başlamış olmasına rağmen hızla inşaatı devam ediyor. Yoğun kış şartlarına rağmen inşaat hızla devam ediyor ve en kısa sürede tamamlanarak halkımızın hizmetine girecektir. Bilecik Belediyesi Kültür ve kongre merkezinin tamamlanması ile birlikte halkımızın büyük bir gereksinimi de bu sayede gerçekleşmiş olacaktır. Kültür ve Kongre Merkezinin bünyesinde 850 kişilik konferans salonu, bin kişilik düğün salonu, 70 kişilik cep sineması, 70, 140 ve 210 metrekarelik eğitim salonları, ofisler ve kafeteryalar, 150 araçlık otoparkı bulunuyor. Bilecik Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi 2400 metrekare üzerine kurulu ve 5 kattan oluşuyor. Bunun iki katı otopark ve 3 kat ise hizmet alanı olarak faaliyet gösterecektir. Amacımız 2012 sonunda hizmete girmesidir? dedi. 
     Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı ayrıca şunları söyledi; ?Bilecik Belediyesi olarak seçim öncesi söz vermiş olduğumuz projeleri tek tek hayata geçirdik. Bilecik kültür ve Kongre Merkezi de seçim öncesi söz vermiş olduğumuz projeler içerisinde idi. İhale sürecinin uzaması nedeniyle inşaatı geç başlamış olsa bile inşaatı hızla devam ediyor. 2012 yılı sonu itibariyle bitirip hizmete sunmayı planlıyoruz. Amacımız halkımıza layık olduğu hizmeti vermek. Bunun için de gece gündüz Ya da kış yaz demeden çalışıyoruz? diye tamamladı.

91 kez görüntülendi