Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, yarından itibaren hava şartlarının nispeten düzeleceğini,  bu nedenle il merkezi ve ilçelerde okulların tatil olmasının sözkonusu olmadığını, taşımalı eğitim ve kar nedeniyle okula ulaşamayan öğrencilerin izinli sayılacağını açıkladılar.

     Son 20 yılın en çetin kışını yaşayan Bilecik?te, kar nedeniyle zaman zaman hayat durma noktasına geliyor. Belediyelerin yolları açamaması ve tuzlayamaması nedeniyle ulaşım ana arterlerden bile zor sağlanıyor. Hal böyle oluncai bu durumdan en çok da öğrenciler etkileniyor. Öğrencilerin en çok merak ettiği konu ise okulların tatil olup olmayacağı?
      Öğrenci ve velilerin bu merakını gidermek için ilgililerle görüştük. 
     Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Meteoroloji yetkililerinden aldıkları bilgilere göre, yarından itibaren havaların düzelmeye başlayacağını, havaların ısınacağını ve karın etkisinin azalacağını söylediler. Bu nedenle, il merkezi ve ilçelerde hiçbir okulun tatil olmasının söz konusu olmadığını belirten yetkililer, yaptıkları toplantıda, kapalı olan köy yollarını göz önünde bulundurarak taşımalı eğitim öğrencileri ve kar nedeniyle okula gidemeyen öğrencilerin ?idari izinli? sayılmasına karar verdiklerini söylediler. 🙁
     Ancak, kar yağışının şiddetini artırması ve sabaha kadar olağanüstü bir yağış görülmesi halinde tatil olma ihtimali üzerinde duruluyor. 

93 kez görüntülendi