Osmaneli Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde açılan sosyo-kültürel nitelikli kurslar tüm hızıyla faaliyetlerine devam ediyor. Meslek edindirme kurslarının yanı sıra hobi kurslarına yönelik estetik ve sanat kaygısı güden halkımıza da gerçekleştirilen entelektüel kurslar  devam ediyor.

Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde hobi kursları kapsamında gerçekleştirilen kurslardan biri olan Temel Fotoğrafçılık Eğitimi önceki akşam tamamlandı. Büyük Sinema Eleştirmeni ve Duayen Fotoğraf Sanatçısı aynı zamanda İstanbul Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Yalçın SAVURAN’ın eğitmen olduğu Osmaneli Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde açılan Temel Fotoğraf Eğitimi sona erdi. 21-24 Ağustos 2014 tarihleri arasında gerçekleşen ve dört gün süren kurs 15 kursiyerle önceki akşam Necla Hanım Konağında tamamlandı.

21 Ağustos Cuma akşamı Necla Hanım Konağında sözel ve teorik eğitimle başlayan kurs akabinde Cumartesi ve Pazar günleri tam gün olarak devam etti. Cumartesi ve Pazar günü öğlene kadar devam eden sözel eğitim öğleden sonra pratik eğitim fotoğraf çekimiyle devam etti. İki gün boyunca ilçenin mükemmel tarih dokusu ve doğa yapısı profesyonel gözlere, özgün objektiflere yansıdı. Pazartesi akşam ise kursiyerler tarafından çekilen fotoğraflar, Fotoğraf Sanatçımız Yalçın SAVURAN tarafından değerlendirildi. Çekilen fotoğraflara onun tarafından yorum getirildi.

Dört günlük Temel Fotoğraf Eğitimimizi tamamlayan Yalçın SAVURAN, 2016 yılının Mayıs ayında İlçemize yeni bir Fotoğraf Sergisi açacağının da müjdesini verdi.

60 kez görüntülendi