Bilecik’te, 2002 yılında sapıklık yaptığı gerekçesi ile tutuklanarak cezaevine konan sapık, 10 yıl sonra cezaevinden çıktı.

10 yıllık mahkumiyet bile sapığı uslandırmadı ve çıkar çıkmaz sapıklığa devam etti. Bir ilköğretim öğrencisini kandırmaya çalışırken, kız çocuğunun ailesinin şikayetçi olması üzerine sapık polis tarafından kıskıvrak yakalandı. Çıkarıldığı mahkeme ise tutuklayarak tekrar cezaevine gönderdi.

Bilecik’te, yaklaşık 10 yıl önce, bir ilköğretim Atatürk İlköğretim Okulu 1. sınıf öğrencisine tecavüz eden sapık, yakalanarak cezaevine konmuştu. 10 yıl sonra tahliye olan sapık, çıkışından kısa bir süre sonra aynı huyunu devam ettirdi. İddiaya göre, Önceki gün, Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulundan, öğleyin yemek için eve gitmekte olan bir kız öğrenciyi “gel, kedi sevmeye gidelim” diyerek kandırmak istedi. Kız öğrenci evine giderken, yanındaki arkadaşı öğrencinin annesini uyardı. Annesi bağırmaya başlayınca, sapık kafasına beresini geçirerek kaçtı. Ailesi ise hemen Çarşı Polis Karakoluna gelerek şikayette bulundu.

Hemen harekete geçen Bilecik Polisi, kısa sürede sapığı kıs kıvrak yakaladı. Teşhis edilen şahıs Adliye’ye sevkedildi. Nöbetçi mahkeme sapığı tutuklayarak cezaevine gönderdi.

Sapığın 15 yıl ertelenmiş infazının olduğu ve bu suçla infazını da yaktığı belirtildi. 15 yılın üzerine bir de idda edilen bu suçtan ceza alacak olan şahsın en az 25 yıl cezaevinde kalacağı belirtiliyor.

AMAN DİKKAT!

Önceki gün Pazaryeri’nde sokak ortasında oyuncak tabancayla yapılan cinsel taciz ve ardından da Bilecik’te sabıkalı sapığın yaptığı olay velileri ve öğrencileri endişelendiriyor. Polis, üzerine düşeni yapıp bu tür olaylara geçit vermemeye çalışıyor. Ancak, velilerin bu konuda öğrencileri uyarmaları, öğrencilerin de tanımadıkalrı kişilerle muhatap olmamaları isteniyor. Şüpheli bir durumda ise hemen ailesine, polise veya yakınındaki bir büyüğe durumu anlatarak yardım istemesi gerekiyor.

320 kez görüntülendi